Fero Lipták - Scriptorium

Významný výtvarník a scénograf Fero Lipták po prvý krát vystavuje v Handlovej.
Slávnostnou vernisážou bola v Karpaty Art Gallery otvorená výstava významného slovenského maliara, ilustrátora a scénografa Fera Liptáka s názvom Scriptorium. Kus svojho umenia predviedol aj hudobný hosť Jozef Engerer s kapelou, ktorý pre návštevníkov pripravil príjemnú atmosféru. Úvodného slova sa ujala Veronika Weissová a spolu s autorom prezradili napríklad to v čom spočíva pracovná náplň scénografa, čo znamená tajomný názov výstavy či proces ako jeho zaujímavé obrázky vznikajú. ,,Tak ako niekto potrebuje jazdiť na motorke, tak ja potrebujem kresliť. Je to závislosť, ráno vstanem a čarbem." 
Fero Lipták sa narodil v Poprade - Spišskej Sobote. Vyštudoval divadelnú scénografiu u profesora Ladislava Vychodila. Ako scénograf a filmový architekt spolupracoval na profilových slovenských filmoch 90.rokov. Za pozornosť stojí jeho spolupráca s režisérom Martinom Šulíkom s ktorým ho okrem práce spája aj dlhoročné priateľstvo. Spolupracovali na všetkých Šulíkových filmoch. Za film Záhrada získal Lipták cenu Českej filmovej akadémie Český lev. V súčasnosti sa krem maľovania a divadla venuje filmovej scénografii pri tvorbe nového filmu Tlmočník či ilustráciám ku knihám, ktoré píše jeho maželka Slávka.
Výstava Scriptorium je jeho prvou výstavou v baníckom meste. Pred vernisážou si stihol pozrieť najzaujímavejšie miesta v Handlovej. "Som rád, že som mohol spoznať mesto, ktoré som doteraz veľmi nepoznal. Máte tu pekné Banské múzeum a tiež ma zaujala tvorba Jána Procnera a jeho súkromná galéria." Sme veľmi radi, že taký uznávaný a vyťažený umelec si našiel cestu aj k nám a môžme sa pokochať pohľadom na jeho krásne diela.
Výstava Fera Liptáka - Scriptorium potrvá do 11.8.2017